Аби розширювати свої можливості на зовнішніх ринках, українські виробники фруктів і ягід повинні впроваджувати переробку плодоовочевої продукції з метою створення доданої вартості. Про це йшлося на українсько-голландському форумі з виробництва й переробки плодоовочевої продукції, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на організаторів.
Зокрема, президент асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна зазначила, що споживання фруктів зростає на 3-4% на рік, органічних фруктів — на 8-10% в рік.
Разом з тим керівник комерційного відділу ради з питань експорту продовольства Наталія Задорожня додала, що наша країна входить до ТОП-10 виробників черешні в світі і в ТОП-5 виробників черешні в Європі, але знаходиться на 40-му місці серед експортерів черешні.
«За обсягами виробництва малини Україна знаходиться на 4-му місці в Європі за обсягами виробництва полуниці — на 7-му місці, але в списку експортерів України знаходиться на 25-му місці в Європі», — каже Задорожня.
Найбільше ягід експортують в країни ЄС. Однак головна перешкода для розширення продажів в торгові мережі країн Європи — висока вартість отримання сертифіката Global Gap, який дозволяє експортувати свіжу продукцію.
Тому останнім часом українські виробники ягід розширюють географію експорту і вже почали поставки на Близький Схід.
Виробництво ягід в Україні з кожним роком збільшується приблизно на 4%. За оцінкою УкрАгроКонсалт, воно досягло 130 000 тонн.